نشست هم‌اندیشی اعضای سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار شد

00. 04. 16
بازدید: 2456

 نشست هم‌اندیشی اعضای سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی با محوریت آشنایی اعضا با هیات مدیره و بررسی چالش‌ها برگزار شد. هدف از برگزاری این جلسه هم‌اندیشی اعضای سندیکا و ارائه مسائل، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات آنها به اعضای هیات مدیره اعلام شد.

در ابتدای این جلسه افشین کلاهی رئیس هیات مدیره سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی است که اعضا گرد هم جمع نشده‌اند، گفت: این جلسه با این هدف برگزار شده است تا اعضای سندیکا مسائل، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را با اعضای هیات مدیره درمیان بگذارند.

وی ادامه داد: قطعا برگزاری چنین جلساتی مفید بوده و باعث هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان اعضای سندیکا و فعالان این حوزه شده و برای فعالیت‌های آتی شرکت‌های فعال نیز موثر خواهد بود.

در ادامه این جلسه سحر بنکدارپور دبیر سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی به ارائه گزارشی از عملکرد این سندیکا پرداخته و گفت: تفاهم‌نامه‌هایی در راستای حمایت از اعضا با سازمان‌های مربوطه منعقد شده است که بر اساس آن، اعضای محترم می‌توانند از تسهیلات و تخفیفاتی بهره‌مند شوند که اطلاع‌رسانی‌های لازم پیرامون آن صورت گرفته است.

وی در ادامه صحبت‌هایش به دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی اشاره کرده و حضور نمایندگان سندیکا در جلسات تدوین استاندارد در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حضور نمایندگان سندیکا در جلسات تدوین استاندارد در مرکز ملی استاندارد  و تشکیل کارگروه مناقصات و ارسال مناقصات برای اعضای سندیکا را از مهمترین فعالیت‌های سندیکا دانست.

وی ادامه داد: شرکت در دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی ایران و تهران، هماهنگی با اتاق‌های بازرگانی جهت برگزاری دوره‌های مرتبط بنا به درخواست اعضا، مکاتبه با وزارت صمت در خصوص بررسی موضوع طرح رجیستری و ارسال لیست دستگاه‌های اعضای سندیکا، استعلام وزارت صمت از سندیکا جهت معرفی تولیدکنندگان داخلی، کسب رتبه A از مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران، پیگیری بابت معافیت جریمه بیمه برخی شرکت‌های عضو از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و مجمع تشکل‌های دانش بنیان، تهیه تعرفه خدمات نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های ردیاب و عضویت سندیکا در کارگروه حمل و نقل هوشمند نظام صنفی رایانه ای نیز از دیگر دستاوردهای سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی است که در این مدت انجام گرفته است.

بنکدارپور در ادامه از برگزاری رویداد راینکس با همکاری سازمان فضایی ایران و نشست مشترک با صندوق نوآوری در خصوص ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان یاد کرده و ادامه داد: ارائه خدمات بیمارستان تخصصی بازرگان تهران به اعضای سندیکا، رایزنی پیرامون بیمه تکمیلی اعضا، ایجاد زیرساخت لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مختص سندیکا از دیگر فعالیت‌هایی است که در این حوزه انجام گرفته است.

وی ایجاد واحد روابط عمومی برای فعالیت‌های مرتبط با سندیکا به‌روزرسانی ظاهر و مطالب سایت اینترنتی، ارتباط با رسانه‌های معتبر و تدوین فصل‌نامه خبری  را از دیگر اقدامات سندیکا دانست.

سعید محمودی، داوود درخشان، میثم غنی زاده و میثم صالحی از دیگر اعضای هیات مدیره سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی نیز در این جلسه حضور داشتند و اظهار امیدواری کردند که با برگزاری چنین جلساتی ادامه فعالیت‌های سندیکا در راستای حمایت از اعضا پویاتر و اصولی‌تر پیش برود.

در ادامه این نشست برخی از شرکت‌های عضو سندیکا به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. جعفر پشامی مدیرعامل شرکت سامانه‌های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز به هاب جمع‌اوری و ارسال دیتا اشاره کرده و گفت: سندیکا می‌تواند به عنوان یک هاب دیتا جمع‌اوری کرده و در اختیار بخش های دیگر قرار دهد.

پلتفرم‌های نرم‌افزاری مشترک، وضعیت دستگاه های pos و مسائل مربوط به رفع مشکل کیفیت نرم‌افزاری برای مشتریان از دیگر مباحثی بود که در این جلسه توسط ایشان مطرح شد.

محسن غفاری مدیرعامل شرکت آریا شایگان الکترونیک نیز در این جلسه پیرامون همکاری با سندیکا در راستای ارتقاء دانش شرکت‌های فعال در حوزه نرم افزاری، ارتقاء دانش گروه‌های دانشجویی و استارت آپ‌های فعال در حوزه IOT و همچنین سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه بازار گفت‌وگو کرده و پیشنهاداتی را ارائه کرد.

سعید صفوی مدیرعامی شرکت تجارت الکترونیک عرش گستر و محمود رفیعی مدیرعامل شرکت پیشگامان آسیا نیز به مباحثی در خصوص بحث آموزش و فعالیت ویژه سندیکا در حوزه IOT پرداختند.

در پایان مقرر شد این جلسات به‌صورت دوره‌ای توسط سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار شود.