برگزاری رویداد خدمات نوین بر پایه ناوبری و ارتباطات ماهواره‌ای

00. 12. 21
بازدید: 4939

پژوهشگاه فضایی ایران با همکاری سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی «رویداد خدمات نوین بر پایه ناوبری و ارتباطات ماهواره‌ای» را با هدف تشویق به مشارکت کسب‌وکارهای نوپا در تولید محصول یا ارائه خدمات مخابراتی برگزار خواهد کرد.

در پیش نشست این رویداد که با عنوان شناسایی و معرفی کسب‌وکارها، استارت‌آپ‌ها و ارائه دهندگان خدمات در حوزه‌های نوین ناوبری ارتباطی و مخابرات ماهواره‌ای برگزار شد، نمایندگانی از شرکت‌های دانش بنیان صنعت فراز ارتباط و ره‌نگار فردا حضور یافتند.

در این رویداد نتایج حاصل از بررسی کسب‌وکارهای شکل‌گرفته در این حوزه معرفی و نیازهای احصاشده کسب‌وکارهای فعال حوزه به منظور دریافت ایده‌های خلاقانه مطرح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، برگزاری رویداد مذکور این امکان را فراهم می‌سازد تا ضمن دعوت از شرکت‌ها و افراد دارای ایده و طرح در حوزه خدمات نوین بر پایه ناوبری ماهواره‌ای و مخابرات ماهواره‌ای، سه ایده برتر به منظور انجام اقدامات تکمیلی و سرمایه‌گذاری اولیه انتخاب شوند. پس از انتخاب سه ایده یا طرح برتر، با افراد حقیقی و حقوقی به منظور تجاری‌سازی و اجرایی کردن ایده‌ها مذاکره می‌شود تا بهترین گزینه‌ها برای همکاری انتخاب شده و در نهایت به عقد قرارداد با طرف‌های منتخب منتج شود.

در پنل نخست این نشست دماوندی از مجموعه دانش‌بنیان فراز ارتباط به مقوله سرمایه‌گذاری در حوزه vc پرداخته و لیستی از نیازهای این مجموعه را در حوزه‌های مربوطه معرفی کرد.

در پنل دیگر، مهران صدقی ضمن معرفی مجموعه اطلس ره نگار فردا و سندیکا به بیان مسائل و چالش‌های موجود در این حوزه پرداخت.