چهارمین نمایشگاه شهر هوشمند ایران برگزار می‌شود

01. 11. 30
بازدید: 3824

اولین جلسه شورای راهبردی چهارمین نمایشگاه شهر هوشمند ایران با هدف تعیین راهبردها و سیاست های علمی و اجرایی نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، به نقل از ایسنا، این جلسه با حضور نمایندگان وزارت راه وشهرسازی  وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قوه قضائیه، وزارت نفت، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بانک مرکزی، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، سازمان محیط زیست، سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، شرکت ملی پست، استانداری تهران، سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی، انجمن انفورماتیک ایران، اتحادیه شرکت‌های مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی، پژوهشگاه علوم و فناوری ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار شد.

در این نشست، رضائیان دبیر اجرایی نمایشگاه ضمن ارائه گزارشی کامل از نمایشگاه قبل، روند پیشرفت امور و مشارکت فعالان با برشمردن کمیته‌های متعدد از جمله کمیته امور استان‌ها، روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی، امور مشارکت‌کنندگان خارجی، امور تسهیلات و امور بین‌الملل ذیل شورای سیاست‌گذاری، اعلام کرد که هماهنگی‌های نهایی و بررسی آخرین اقدامات را در دستور کار قرار خواهد داد. پس از سه دوره برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند، در این دوره سعی خواهد شد با مشارکت سیاستگذاران، فعالان و فناوران این حوزه با انسجام ملی نسبت به برگزاری چهارمین نمایشگاه اقدام شود.

وی ادامه داد: از دیگر رویکردها این دوره هم‌رسانی شرکت‌های فناور و نوآور بخش خصوصی  با مدیران دولتی و شهری است که با عنایت به اهمیت و جایگاه ویژه این رویداد، وزیر کشور ضمن حضور و افتتاح نمایشگاه دوره قبل، چندین ساعت وقت صرف بازدید از دستاوردها، توانمندی ها و محصولات شرکت های مشارکت کننده در نمایشگاه کردند.

شجاعان رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه نیز با تاکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های موجود جهت برگزاری بهتر این رویداد ملی استفاده کرد، توضیح داد: دبیرخانه دائمی نمایشگاه با تشکیل کمیته‌های متعدد به دنبال ایجاد تحول اساسی در کیفیت برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه است و باید با راه اندازی کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های علمی، سطح محتوایی رویداد را ارتقاء داد.

بر اساس این گزارش، چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ تیرماه سال ۱۴۰۲ در محل مصلای امام خمینی (ره) به مدت سه روز برگزار خواهد شد.