اولین جلسه کارگروه تجهیزات نقشه برداری سندیکا در اتاق تهران

03. 04. 13
بازدید: 99

photo 6030807981588858522 y

به گزارش روابط عمومی سندیکا، اولین جلسه کارگروه تجهیزات نقشه‌برداری توسط سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی با ۲۵ نماینده شرکت‌های فعال در اتاق تهران برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی سندیکا، در اولین جلسه کارگروه تجهیزات نقشه‌برداری توسط سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی که در اتاق تهران برگزار شد، تعداد 25 نفر نماینده شرکت‌ها و فعالان در حوزه تجهیزات نقشه‌برداری، اعضای هیئت‌مدیره سندیکا، نمایندگان دبیرخانه شورای عالی نقشه‌برداری و نماینده جامعه نقشه‌برداری کشور حضور داشتند.

در ابتدا آقای کاویانی نایب رئیس هیئت‌مدیره در خصوص نقش حمایتی اصناف و سندیکاها ذیل اتاق بازرگانی تاکید و بر حمایت همه جانبه سندیکا از فعالان اقتصادی این حوزه تاکید کردند. ایشان مسئولیت‌های متنوع سندیکا طبق قانون شامل تسهیل تجارت، ارائه خدمات مشاوره، حل و فصل اختلافات، آموزش درحوزه­های مختلف کسب‌وکار، انتشار اطلاعات، مراودات با بخش حاکمیتی اقتصاد و غیره برشمردند.

پس از ایشان، آقای غنی‌زاده عضو هیئت‌مدیره نیز ضمن تشویق فعالان اقتصادی برای مشارکت فعال در کارگروه تجهیزات نقشه‌برداری، ابراز امیدواری کردند چالش‌ها و مشکلات حاضر در صنف، با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سایر مراجع ذی‌ربط به‌منظور اجرای قوانین و مقررات مربوط مرتفع گردد.  

در ادامه آقایان شاکری، هداوند، وکیلی، معانی، درویش، سحابی در خصوص مسائل و مشکلات موجود در صنف نظرات خود را اعلام کردند. موضوعاتی از قبیل ثبت سفارش و تخصیص ارز بازرگانی، وجود محدودیت شرکت در مناقصات برای شرکت‌های تامین‌کننده و بازرگانان، چالش‌های تولید و عدم هم‌خوانی هزینه‌ها و درآمدها، عدم تسهیل‌گری سازمان تنظیم مقررات در واردات و تولید تجهیزات نقشه‌برداری، کاهش اندازه بازار نقشه‌برداری و موضوع توجه به حقوق مصرف‌کننده بخشی از موضوعات مطرح شده توسط فعالان صنف بود.

در ادامه آقای بکتاش معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور و نماینده شورای عالی نقشه‌برداری ضمن اعلام حمایت سازمان نقشه‌برداری از کارگروه تجهیزات نقشه‌برداری، اظهار داشتند که پتانسیل بالای شورای عالی نقشه‌برداری در تعامل و دسترسی به سازمان‌های متولی و ذی‌نفع در حوزه فعالیت‌هایی مانند وضع قوانین و مقررات از سوی وزارت صمت، سازمان تنظیم مقررات رادیویی و سایر متولیان کسب‌وکار می‌تواند در دستور کار دبیرخانه شورای عالی نقشه‌برداری باشد.

سپس آقای واصفی به نمایندگی از جامعه نقشه‌برداری کشور ضمن برشمردن وظایف و رویکردهای جامعه در مسائل صنف نقشه‌برداری، اعلام حمایت خود را از ایجاد و توسعه کارگروه نقشه‌برداری اعلام داشتند.

در انتها آقای غنی‌زاده اعلام نمودند که در جلسه بعد کارگروه برای انتخاب هیئت رئیسه کارگروه اقدام صورت خواهد گرفت.

photo 6030807981588858513 yphoto 6030807981588858514 y