حفره بزرگ امنیتی واتس‌اپ

98. 02. 24
بازدید: 1259

 حفره بزرگ امنیتی واتس‌اپ تنها با استفاده از یک تماس تلفنی؛ حفره بزرگ امنیتی واتس‌اپ امکان نفوذ گسترده یک شرکت جاسوسی به این پیام‌رسان را فراهم کرد. whatsApp: در حال کار شبانه‌روزی برای ترمیم شکاف امنیتی هستیم

بنابر گزارش فایننشال تایمز هکرها توانسته‌اند با استفاده از یک حفره بزرگ امنیتی در پیام‌رسان “واتس‌اپ” که بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، نرم‌افزاری تجسسی را از راه دور روی موبایل کاربران نصب کنند.

👈این حفره امنیتی، به نرم افزاری جاسوسی متعلق رژیم صهیونیستی (شرکت NSO) اجازه داده که با تنها یک زنگ، سیستم نظارتی خود را روی موبایل کاربران فعال کند. ابزاری که بدون نیاز به پاسخ کاربر فعال شده و معمولاً از بین تماس‌های کاربر نیز پاک می‌شود.

👈شناخته‌شده‌ترین محصول این شرکت، پگاسوس (Pegasus) است؛ برنامه‌ای که دوربین و میکروفون تلفن همراه را برای جمع‌آوری اطلاعات مکانی به خدمت می‌گیرد؛ بسیاری از دولت‌ها از این نرم‌افزار جاسوسی استفاده می‌کنند.

👈واتساپ که در اوایل ماه جاری میلادی متوجه این ماجرا شده است، اعلام کرده تیمی از مهندسانش شبانه‌روزی در حال کار است تا این شکاف امنیتی را ترمیم کنند.