سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

549

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

406

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

803

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

712

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

780

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

734

سیستم های مکان یابی چگونه به کمک آتشنشانان می آیند؟

99. 10. 08
بازدید: 301

سیستم های مکان یابی چگونه به کمک آتشنشانان می آیند؟

سیستم های مکان یابی چگونه به کمک آتشنشانان می آیند؟

امروزه ایستگاه های آتش نشانی از مکان یاب های GPS استفاده می کنند. وقتی که زبانه های آتش از کنترل خارج شوند «آتش نشانان» تمامی تجهیزات خود را بسیج می کنند و استراتژی هایی را در پیش می گیرند تا آتش را به سرعت و در امنیت کامل خاموش کنند. کنترل و محدودسازی حجم عظیم آتش در مساحت های بالا نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده و تجهیزات کامل و بروز دارد.

در چنین شرایطی هر «آتش نشان» باید بتواند شرایط را به درستی درک کند، به درستی موقعیت یابی کند و موانع جلوگیری کننده از فرآیند مبارزه با آتش را شناسایی کند. به همین دلیل «آتش نشانان» امروزه از تجهیزات مدرن و به روز برای مبارزه با آتش استفاده می کنند. سیستم های مکان یابی GPS یکی از این فناوری هاست که به آتش نشانان در مبارزه با آتش و همچنین حفاظت از جان خودشان کمک شایان می کند.

سیستم های مکان یابی GPS چگونه به «آتش نشانان» کمک می کند؟

یکی از بزرگترین مزیت های سیستم های مکان یابی GPS این است که با استفاده از این سیستم می توان محل دقیق هر یک از ماشین های آتش نشانی را با دقت بالا مشخص کرد. دانستن محل دقیق هر ماشین آتش نشانی در میان یک آتش سوزی شدید و خارج از کنترل برای حفظ امنیت آتش نشانان اهمیت ویژه ای دارد. سیستم های مکان یابی GPS همچنین در به کارگیری تجهیزات و امور عملیاتی آتش نشانی هم نقش بسیار ویژه ای دارد و به آتش نشانان این اجازه را می دهد که بتوانند محل استقرار و حرکت های هر کدام از همکارانشان را رصد کنند و بسته به مدل حرکت و گستردگی آتش استراتژی های اطفای حریق خود را تغییر دهند. از سویی دیگر امکان استفاده از سنسورهایی مختلفی مانند سنسور دما، رطوبت و... همراه با این تجهیزات، این امکان را به مرکز کنترل می دهد که اطلاعات محیطی را بدون تماس با آتشنشان به صورت برخط در اختیار داشته باشد.

مکان یاب های GPS

سیستم های GPS، قبل و بعد از وقوع آتش سوزی

کاملا مشخص است که سیستم های مکان یابی GPS مزایای بسیار منحصر به فردی دارد که آتش نشانان را در مبارزه با آتش کمک می کند، اما می توان از این سیستم ها اطلاعات مفیدی حتی قبل از وقوع آتش سوزی به دست آورد. سیستم های GPS می توانند صاعقه ها را در زمان وقوع طوفان های شدید و احتمال وقوع آتش سوزی های سنگین ردیابی کنند. هر چقدر این سیستم های مکان یابی GPS پیشرفته تر شوند و در این زمینه نوآوری های بیشتری صورت بپذیرد، طبیعتا می تواند کمک بیشتری به آتش نشان ها در انجام عملیات هایشان کند و ایمنی آن ها را افزایش دهد.


منابع: مجله و سایت sciencedaily و alindas
نویسندگان: آتنا شاهمرادی سنندجی، علیرضا بنی جمالی