سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

406

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

803

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

712

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

780

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

734

ظهور ربات‌های قفسه‌خوان در عرصه RFID

00. 01. 21
بازدید: 355

ظهور ربات‌های قفسه‌خوان در عرصه RFID

به تازگی رقابت بر سر کسب سهم بیشتر در بازار ایجاد و استفاده ربات‌های قفسه‌خوان، بالا گرفته است. پردازش قفسه‌ها، یکی از مهم‌ترین فرایندها در انواع فروشگاه، کتابخانه و انبارهاست. این فرایند در حالت دستی توسط عامل انسانی، علاوه بر زمان‌بر بودن، با خطای فراوان همراه است. حتی زمانی که کالاها و قفسه‌ها نیز به RFID مجهز هستند ...

احتمال اشتباه و از قلم افتادن توسط عامل انسانی وجود دارد. گرچه نرم‌افزار همراه سامانه، کاستی‌ها و مغایرت‌ها را اعلام خواهد کرد، اما کماکان، یافتن موارد تکی از قلم افتاده معمولا ساده نیست.

یکی از راهکارهای دقیق و سریع برای قفسه‌خوانی، هوشمندسازی آن بدین صورت است که به ازای هر قفسه یک آنتن لحاظ شود. چنین راهکاری به دلیل هزینه‌بر بودن فراوان، جز در شرایط خاص و محدود مانند جواهرات، کاربرد ندارد. کاربردهای شلف خوانی یا فقسه‌خوانی فقط منحصر با انبار و اموال‌گردانی نیست. گاه استقرار کالا در مکان اشتباه، مثلا قرار گرفتن کتاب در قفسه اشتباه، دردسرهای زیادی برای یافتن آن به وجود خواهد آورد و گاه عدم اطلاع از موجودی به روز در قفسه، سبب پیش فروش غیرعمدی و دردسرساز خواهد شد.

شرکت آمریکایی فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌ مارت، کتابخانه ملی سنگاپور و فروشگاه‌های پوشاک عمده در سراسر دنیا، اکنون از پیشگامان استفاده از قفسه‌خوانی هوشمند مبتنی بر RFID برای نیازهای خود هستند. بدین ترتیب علاوه بر کاهش تعداد نیروی کار، افزایش دقت و کارایی، بازگشت سریع سرمایه اختصاص یافته در کمتر از یکسال میسر می‌شود.

فن‌آوری رادیوشناسه در این زمینه همانند بسیاری از کاربردهای نوین آن، هنوز جوان است و مدام در حال بلوغ و تکمیل است. ترکیب بینایی ماشین با RFID برای افزایش بیشتر کارایی و تشخیص فضاهای خالی یا کالاهای بدون برچسب هوشمند RFID، از ابتکارات جدیدی است که شرکت‌های مربوطه اخیرا به آن پرداخته‌اند.

 

منبع : www.asaasoft.org

چاپ شده در شماره چهارم فصلنامه اینترنت اشیا