سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1401/05/04| 14:00 الی 16:00
1401/05/09| 9:30 الی 11:00
1401/05/18| 14:00 الی 16:00
1401/05/23| 9:30 الی 11:00

به اطلاع می رساند پیرو برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، در...

134

بدین‌وسیله از کلیه اعضای محترم سندیکا دعوت به عمل می ‌آید که در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه که در روز ...

129

گروه ویونا در سال ۱۳۸۴ در حوزه شبکه و مخابرات فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۸۹ با نام «شرکت میزبان داده...

258

 شرکت پیشگامان آسیا در سال 1382 با حضور تعدادی از کارشناسان فارغ‌التحصیل در رشته‌های مهندسی نرم افزار و...

583

  سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی در نظر دارد، با حضور در پاویونی در نمایشگاه الکامپ جهت ...

677

جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ارائه سامانه‌های مرتبط با خرید، فروش، حمل و نگهداری آرد تول...

807

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

566

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

543

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

568

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

549

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

565

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

727

کاربردهای بلاک‌چین

00. 07. 20
بازدید: 148

 

کاربردهای بلاک‌چین

بلاک‌چین پایگاه داده‌ای است که دو خاصیت مهم دارد؛ نخست اینکه داده‌ای که وارد بلاک‌چین شده است به هیچ وجه امکان تغییر و پاک شدن آن وجود ندارد. دوم اینکه هیچ شخص یا سازمانی نمی‌تواند بلاک‌چین را در اختیار خود داشته باشد، بلکه چند صد هزار کاربر این دسترسی را دارند. هر اطلاعاتی که بخواهد وارد بلاک‌چین شود، پخش می‌شود.

و باید به همه اعلام شود تا هر کدام از کاربران آن را به مرور زمان تأیید کنند. در اینجا به بررسی پنج کاربرد اصلی بلاک‌چین می‌پردازیم که می‌تواند زندگی آینده افراد را متحول کند.

 

1- قراردادها

بلاک‌چین تأثیر بسزایی بر نحوه انجام کسب‌و‌کارها و روش سرویس‌دهی بین کسب‌وکارهای مختلف دارد. با استفاده از فناوری بلاک‌چین تمام قراردادهای تجاری تبدیل به قرارداد هوشمند می‌شوند و برخلاف قراردادهای موجود، در قراردادهای هوشمند کد برنامه‌نویسی توسط بلاک‌چین اجرا می‌شوند و بسیار جالب است که بدانید امکان تغییر و پاک شدن ندارد. بنابراین بعد از اینکه اجرای قرارداد آغاز می‌شود، هیچ‌کس نمی‌تواند بند جدید به آن اضافه کند یا با تصویب قانونی جدید، افراد را از حق خود محروم کند.

برای مثال شما می‌خواهید قطعه موسیقی خود را به شخصی بفروشید؛ اما از کجا مطمئن خواهید بود که شخص خریدار پول را به شما پرداخت خواهد کرد؟ همین‌طور خریدار از کجا مطمئن باشد که در ازای پرداخت پول، موسیقی مورد نظر خود را دریافت خواهد کرد؟ یک قرارداد هوشمند ضمانت می‌کند که خریدار بعد از پرداخت قطعه موسیقی مورد نظر خود را دریافت خواهد کرد، بدون اینکه مجبور باشد به وب‌سایت یا شرکت دیگری اطمینان و یا حتی مراجعه کند.

2- پرداخت

اگر تجارت شما نیازمند پرداخت بین کشوری است، فناوری بلاک‌چین به کمک شما خواهد آمد. یکی از بزرگ‌ترین رویاهای بلاک‌چین این است که روزی جایگزین پول متداول شود که البته زمان بسیار زیادی نیاز است تا این اتفاق به حقیقت بپیوندد. اما هم‌اکنون شما می‌توانید از طریق بلاک‌چین در چند دقیقه از هر کجای دنیا که خواستید پول منتقل کنید و یکی دیگر از مزایای آن این است که شما دیگر نیاز ندارید موجودی خود را در بانکی خاص نگه دارید یا به آن بانک پول واریز کنید.

3- استخدام

از دیگر کاربردهای فناوری بلاک‌چین می‌توان به این مورد اشاره کرد که فرایند اعتمادسازی با هزینه کمتری انجام خواهد شد. به این ترتیب شما با ثبت پرونده کاری بین کارمند و کارفرما به‌طور کامل از صحت سوابق هر فرد باخبر شده و برای استخدام و سنجش کیفیت کارمند و کارفرما دیگر نیاز به استعلام و بررسی سوابق نخواهد بود؛ زیرا اطلاعات برای هر کارفرما و کارمند قابل مشاهده است و به هیچ وجه امکان دستکاری در آن وجود نخواهد داشت.

4- ذخیره ابری (کلاد)

بیش از ۶۴ درصد شرکت‌ها اطلاعات خود را روی ابرها (Cloud Storage) ذخیره می‌کنند. ذخیره‌سازی اطلاعات روی یک وب‌سایت ریسک بسیاری دارد و ممکن است در صورت هک اطلاعات ارزشمند از بین برود، درحالی‌که استفاده از سرویس‌های ابری باعث می‌شود اطلاعات شما برای همیشه حفظ شود. نکته دیگر اینکه شما باید به آن شرکت اعتماد کرده باشید تا از اطلاعات شما استفاده نکند. بلاک‌چین از آن‌جا که امکان ‌تغییر در آن وجود ندارد و رمزنگاری شده و در بین هزاران کاربر پخش شده است، امکان هک و تغییر در آن نخواهد بود. همچنین اطلاعات شما را به هزاران قسمت کوچک‌تر تبدیل می‌کند که با به‌هم پیوستن این بسته‌های کوچک اطلاعات شما همیشه قابل دسترس است.

5- تأیید هویت و سیستم رأی‌گیری

یکی دیگر از کاربردهای فناوری بلاک‌چین تأیید هویت است. کارت ملی هر کشور را در نظر بگیرید، اطلاعات آن در یک‌جا ذخیره شده و قابل جعل است. همچنین فقط در یک کشور صادر شده و مورد قبول کشور دیگری نخواهد بود. حال اگر اطلاعات افراد در بلاک‌چین ذخیره شود، دیگر افراد سودجو و تبهکار نمی‌توانند از آن سوءاستفاده کنند؛ زیرا کلید آن دست فرد است که به روش‌های بسیار امن می‌توان این کلید را غیرقابل سرقت کرد.

داشتن شناسنامه دیجیتالی فواید بسیاری دارد. از جمله دیگر ویژگی‌های فناوری بلاک‌چین در این حوزه می‌توان به سیستم رأی‌گیری اشاره کرد. اگر برای سیستم رأی‌گیری از فناوری بلاک‌چین استفاده شود نتایج قابل مشاهده است و امکان تقلب و تغییر نتایج غیرممکن خواهد بود. با این روش می‌توان در مورد هر موضوعی از مردم رأی‌گیری کرد و تصمیم‌گیری جمعی به‌صورت کاملاً امن گرفته شود.

به نظر شما کدام‌یک از کاربردهای فناوری بلاک‌چین بیشترین فرصت را برای رشد و توسعه کسب‌و‌کارهای داخلی در پی خواهد داشت؟ آیا با بلاک‌چین می‌توانیم از نظر اقتصادی شاهد رشدی چشمگیر باشیم؟

 

mag.arzplus.com