سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1400/08/04 | 14:00 الی 16:00
1400/08/09| 09:30 الی 11:30
1400/08/18| 14:00 الی 16:00
1400/08/23 | 09:30 الی 11:30

در نشست مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاه سندیکا، مهندس افشین کلاهی، دکتر سحر بنکدارپور، مهندس فرنوش فخی...

10

به استحضار می‌رساند مجمع عمومی بطور فوق‌العاده سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی رأس ساعت 9:...

66

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکاری سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی و مجمع تشکل‌های دا...

74

شرکت دلفین در حوزه ITS و هوشمندسازی ناوگان خودرویی در حال فعالیت است. این شرکت نرم‌افزار مدیریت ناوگان و ...

109

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکاری مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان در راستای برگزاری اولین بزرگداشت روز م...

107

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکتهای شناسایی و مکان یابی رادیویی، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکا...

140

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

425

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

388

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

427

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

412

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

419

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

560

گفت و گو با آقای میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی

99. 06. 19
بازدید: 2718

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکای RFID در ایرانمیثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکای شناسایی و مکانیابی رادیویی گفت: عدم امکان ثبت سفارش موجب کاهش درآمد و نقدینگی شرکت ها شد و عدم امکان ثبت سفارش و کمبود مواد اولیه؛ در ادامه خواهیم خواند:

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا گفت: عدم امکان ثبت سفارش موجب کاهش نقدینگی شرکت ها شد و عدم امکان ثبت سفارش و کمبود مواد اولیه؛ آماده سازی محصولات را متوقف کرده و تحویل پروژه ها به تاخیر انداخته و در نهایت موجب کاهش نقدینگی شرکت ها شده است.

به گزارش روابط عمومی سندیکای شناسایی و مکان یابی رادیویی، میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا به مشکلاتی که کسب و کارها باید با آن دست و پنجه نرم کنند اشاره کرد و گفت: تحریم های ظالمانه که مجبور به دور زدن آن هستیم،  هزینه های بسیاری را به اقتصاد کشور تحمیل کرده است؛ همچنین بروز ویروس منحوس کرونا از بهمن سال 98 تا اردیبهشت و خرداد امسال موجب بسته شدن مرزها شد و به دنبال آن قراردادها و پرو‌ژه‌ها در کشور کاهش چشم گیری یافت که منجر به کم شدن درآمد و نقدینگی و افزایش هزینه ها در کسب و کارها شده است. مجموع این عوامل، پتانسیل و ظرفیت شرکت ها را تحت شعاع قرار داد.

او افزود: تامین مواد اولیه و بسته شدن ثبت سفارش ها اغلب شرکت ها را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است. در صنعت ما قطعات الکترونیکی مانند شکر و آرد در شیرینی پزی جزء مواد اولیه است. متاسفانه در کشور نیز زیرساخت و دانش تولید این قطعات وجود ندارد و از این بابت کاملا به واردات وابسته ایم؛ لذا به دلیل عدم امکان ثبت سفارش و عدم تخصیص ارز به سبب نبود ارز، اغلب قراردادها با تاخیر مواجه شده و برخی از شرکت ها مشمول جریمه شده اند.

او از چند نرخی بودن ارز انتقاد کرد و گفت: این مسئله باعث شده قیمت تمام شده کالاها بالا برود و مصرف کننده متضرر شود در حالی که گروهی از افراد بدون ضابطه به ارزهای دولتی دسترسی دارند و سودهای کلان می برند. امیدواریم ساماندهی‌های شروع شده در حوزه صادرات و واردات و برگشت دلارهای صادراتی ادامه دار باشد و در بستر مناسبی حرکت کند. حضور سفته‌بازان هم در کنار رشد قیمت سکه و نوسانات ارز بازار را فلج کرده است. مردم و کسب و کارها دیگر طاقت این همه فشار را ندارند.

صالحی به وعده های عمل نشده و حتی متناقض دستگاه ها و نهادهای دولتی اشاره کرد و گفت: تحریم را زورگویان به ما تحمیل کرده‌اند، ویروس کرونا هم که معضل جهانی است؛ در این بازه، بخشنامه‌ها و وعده های زیادی را از نهادهای مختلف که از رسانه‌های ملی هم مطرح شدند را شنیدیم. اغلب با هم در تناقض بودند و همه این‌ها باعث سردرگمی بیشتر شده‌است. باید نگاه اساسی به ساختار مدیریتی کشور داشته باشیم تا ببینیم جامعه به چه سمت و سویی در حال حرکت است. آیا مدیران کشور هم‌راستا و همسو با یکدیگر هستند؟ آیا در این شرایط سخت، اجازه می‌دهند با وجود اختلافات، متحد و یکپارچه عمل کنند؟

او با یادآوری اینکه شرکت‌ها از سرمایه چند ساله خود نمی‌توانند بگذرند و به خاطر ویروس و تحریم کارشان را تعطیل نمی کنند، گفت: زمانی که بحث ادامه حیات یک شرکت به میان می‌آید دیگر ناگزیر به انجام خیلی از کارها در دیگر حوزه های مرتبط و غیرمرتبط هستند. بسیاری در این مدت به دلایل اقتصادی تغییر و تحولاتی در شاخه فعالیت خود ایجاد کردند و دست به تولید محصولاتی مرتبط به حوزه سلامت مانند ماسک و الکل یا تجهیزات پزشکی مثل ونتیلاتور و... زدند که البته اقدام مثبتی است زیرا راهی است برای بقای شرکت؛ ولی نکته این است که چند درصد صنایع و شرکت ها این تفکر و چابکی را دارند و می‌توانند به سرعت این تغییر را در خودشان ایجاد کنند؟

او تاکید کرد: لازم است که دولت‌مردان و حکومت ما حتما فکری اساسی و بنیادی کنند و تغییرات مثبتی و جهشی را رقم بزنند. می بایست کمک زیادی به صنایع بزرگ بشود تا چرخ آن‌ها بچرخد تا به تبع آن، چرخ شرکت‌های کوچک‌تر نیز به حرکت بیفتد. در واقع این آب راکد نماند که خدای نکرده تبدیل به مرداب شود.

به گفته صالحی، این در شرایطی است که شرکت ها با مسائل بسیاری مواجه شده اند که با روش هایی مثل تعدیل نیرو، کم کردن شیفت کاری، کاهش مزایا و غیره سعی در کنترل آن دارند. شیوع کرونا علاوه بر مشکلات عدیده ای که ایجاد کرده هزینه های پاکسازی، حفظ بهداشت و ضدعفونی را هم به خانوار و هم شرکت ها اضافه کرده است.

راهکارهای پیشنهادی میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت های شناسایی و مکانیابی رادیویی جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی را در بخش بعدی گزارش مطالعه خواهید کرد (برای مشاهده کلیک کنید).