سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1400/08/04 | 14:00 الی 16:00
1400/08/09| 09:30 الی 11:30
1400/08/18| 14:00 الی 16:00
1400/08/23 | 09:30 الی 11:30

در نشست مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاه سندیکا، مهندس افشین کلاهی، دکتر سحر بنکدارپور، مهندس فرنوش فخی...

10

به استحضار می‌رساند مجمع عمومی بطور فوق‌العاده سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی رأس ساعت 9:...

67

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکاری سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی و مجمع تشکل‌های دا...

74

شرکت دلفین در حوزه ITS و هوشمندسازی ناوگان خودرویی در حال فعالیت است. این شرکت نرم‌افزار مدیریت ناوگان و ...

110

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکاری مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان در راستای برگزاری اولین بزرگداشت روز م...

107

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکتهای شناسایی و مکان یابی رادیویی، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکا...

140

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

425

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

388

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

427

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

412

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

420

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

560

گفتگو با افشین کلاهی رئیس هیات مدیره سندیکا؛ سه پیشنهاد راهبردی برای بهره‌برداری از پنجره فرصت نوآوری

99. 07. 08
بازدید: 1760

سه پیشنهاد راهبردی برای بهره‌برداری از پنجره فرصت نوآوری اکنون با کاهش درآمدهای نفتی، فرصت خوبی است تا اقتصاد بدون نفت را تمرین کنیم؛ دولت نقش یک رگولاتور را بر عهده بگیرد و برای کسب‌وکارها تسهیلگری کند تا آن‌ها بتوانند درآمدهای بیشتری کسب کنند و در مقابل قادر به پرداخت مالیات بیشتری باشند.

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکت های شناسایی و مکانیابی رادیویی، افشین کلاهی رئیس مجمع با بیان مطالب فوق به ذکر سه پیشنهاد پرداخت و گفت: در حال حاضر به‌رغم تمام مسائل بهترین فرصت است تا به آینده نگاهی توسعه‌ای داشته باشیم. در ابتدا باید استراتژی تولید را مشخص کنیم نباید از همه صنایع حمایت شود.باید مزیت رقابتی کشور شناسایی‌شده و از آن حوزه به‌صورت ویژه حمایت به عمل آید. از سوی دیگر باید نفوذ نوآوری در تولید را جدی بگیریم؛ هم بازاری برای نوآوری و فناوری‌های جدید ایجاد می‌شود و هم شرکت‌های قدیمی به‌روز می‌شوند، بهره‌وری افزایش می‌یابد و هزینه‌ها نیز کمتر می‌شود. همین‌طور باید مگاترندها (روندهای کلان) برای فناوری‌های آینده را شناسایی کرده و از پنجره‌های فرصت نوآوری برای آینده استفاده کنیم.
کلاهی با تاکید بر اینکه تولید مبتنی بر ارزش‌افزوده مفید است، گفت: باید از تولید مبتنی بر یارانه و با ضرر صرف‌نظر کرد. حتی باید نسبت به شعارها هم تجدیدنظر کنیم. مثل خودکفایی؛ اینکه همه‌چیز را در داخل خاکمان تولید کنیم مورد تایید نیست و با علم اقتصاد هم در تضاد است.
او بابیان اینکه باید تغییراتی در مقررات و سیاست‌ها در سطح تصمیم گیران، مقامات دولتی در وزارتخانه‌ها رخ دهد تا منجر به جهش تولید شود. افزود: اینکه برخی محصولات را استراتژیک یا امنیتی می‌دانند باید گفت برخی از موارد استثنا هستند ولی بر مبنای استثناها که استراتژی صنعت را تدوین نمی‌کنند. استراتژی صنعتی را بر پایه واقعیت و نشات گرفته از بازار تدوین می‌کنند. موارد خاص و استثنا که موردنیاز برخی دستگاه‌ها مثل وزارت دفاع است جزو موارد محدود و معدود است.
مشکلات تولیدکنندگان
رئیس سندیکا با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید با موانع مشابهی مانند بقیه تولیدکنندگان روبرو هستند، گفت: فقط صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی برای این گروه از شرکت‌ها تسهیلاتی در نظر گرفته است ولی این به معنای این نیست که شرکت‌های دانش‌بنیان مشکلی ندارند. این شرکت‌ها بعدازاینکه محصولشان به مرحله نهایی برسد و موفق به تولید انبوه شوند ناگهان وارد بازار شده و با همان مشکلاتی که شرکت‌های بزرگ و باسابقه روبرو هستند، مواجه می‌شوند و به دلیل اینکه بنیه و تجربه کافی ندارند شکست می‌خورند و با مسائل بیمه و مالیات درگیر می‌شوند.
او افزود: در یک بررسی معاونت علمی و فناوری مشخص‌شده که شرکت‌هایی که بیشترین درآمد و سرمایه‌گذاری را در حوزه دانش‌بنیان داشتند و بیشترین میزان فناوری را به کار گرفتند در بدو امر به دنبال حمایت‌های دولتی نبودند. به کارشان چسبیدند بعدازاینکه به موفقیت رسیدند اقدام به دریافت این تسهیلات و جذب حمایت‌ها کردند.
کلاهی با تاکید بر اینکه این حمایت‌ها و تسهیلات باید روی محصولات و صنایعی باشد که مزیت رقابتی دارند و مبتنی بر ارزش‌افزوده هستند، گفت: این حمایت‌ها باید سهل‌الوصول باشد نه اینکه شرکت‌ها برای اینکه مجوز دریافت این حمایت‌ها را کسب کنند باید شرایط دشوار و قوانین سختی را طی کنند و آن‌ها را از تمرکز بر روی صنعت و فناوری‌شان دور کند.
موانع ثبت سفارش واقعی است
موانع ثبت سفارش واقعی است و باید بپذیریم که منابع نرخ ارز محدود است و به همه نمی‌رسد. بنابراین بانک مرکزی باید تقاضا را کنترل کرده و منابع ارزی را از طریق صادرکنندگان تامین کند. هرچقدر هم به وزارت صمت فشار بیاوریم تا سیستم ثبت سفارش را باز کند زیرا یکسری از کسب‌وکارها در حال نابودی هستند ولی باید توجه کنیم که ارزی وجود ندارد تا تخصیص یابد. کشور به دلیل تحریم‌ها در شرایط بحرانی قرار دارد و ما هم درک می‌کنیم باوجودی که کسب کارها هم در شرایط بحرانی هستند و باید این تعامل متقابل باشد.
به گفته وی، مقوله نوسانات نرخ ارز هم ویرانگر است. برای مثال در قراردادهای فروش پس از طی مراحل طولانی به توافق می‌رسیم خریدار تا چک را آماده کند قیمت‌ها تغییر می‌کند و این فرآیند تا چندین بار ممکن است، تکرار شود.
بند فورس ماژور با حمایت همراه باشد
کلاهی بابیان اینکه اجرای بند فورس ماژور در قراردادها باید با حمایت همراه شود، گفت: در کشورهای دیگر وقتی یک‌طرف در قرارداد دچار خسارت شود دولت دخالت کرده و الزام می‌کند تا از بند فورس ماژور استفاده شود ولی در تامین منابع نیز کمک می‌کند و با پرداخت یکسری از خسارات از فشارها کم کند. در حال حاضر که کشور ازنظر منابع دچار مشکلات است، نمی‌شود انتظاری داشت هرچند که شرکت‌ها دچار مشکل هستند.
او افزود: ولی مشکل دقیقا از جایی شروع می‌شود که شرکتی طبق قرارداد با کارفرما که اغلب دولتی است کالایی را با تمام مسائل و سخت‌گیری‌هایی که وجود دارد وارد می‌کند و به هر دلیلی با تاخیرهایی مواجه می‌شود، کارفرما بدون توجه به شرایط موجود نه‌تنها به بند فورس ماژور توجهی نمی‌کند بلکه شرکت را به ازای هر روز دیرکرد جریمه می‌کند. درحالی‌که انتظار داریم مدارای بیشتری با شرکت‌ها بشود.