سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

407

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

804

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

713

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

781

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

735

از تولید خودروی برقی حرف می‌زنیم، درحالی‌که زیرساخت‌ها آماده نیست

00. 08. 12
بازدید: 3795

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران با همکاری مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان در راستای برگزاری اولین بزرگداشت روز ملی شهر هوشمند در سال ۱۴۰۰، اقدام به برگزاری پیش‌نشست‌های تخصصی با محوریت موضوع “دستورکارشهر هوشمند” کرده است.

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی، دومین پیش‌نشست این رویداد با موضوع حمل و نقل در دستور کار شهر هوشمند در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

در این پیش نشست مهندس افشین کلاهی رئیس سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، دکتر مهدی حسن‌زاده مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور رهیافت اندیشه فردا، مهندس مسعود نعمت‌اللهی دبیرکل انجمن سامانه‌های حمل و نقل هوشمند اتاق بازرگانی تهران، دکتر علی میرزایی سیسان متخصص حوزه انرژی، دکتر محمود سیادت موسوی رئیس هیات مدیره شرکت کنترل ترافیک تهران و دکتر محمود صفارزاده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، حضور داشتند.

رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران و رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در این نشست با بیان اینکه، زمانی که موضوعی جدید پیش می‌آید و در دنیا راجع به آن صحبت می‌شود سازمان‌ها و متولیان امر به دنبال آن هستند صفر تا صد آن را در داخل کشور تولید کنند، گفت: ماجرای خودروهای برقی و خودران که لازمه شهر هوشمند است، صحتی بر این ادعاست.

افشین کلاهی ادامه داد: هیچ‌گاه به صورت اکوسیستمی به این موضوع پرداخته نشده است، این در حالیست که زمانی که شما سندی را به شکل یک اکوسیستم نبینید متاسفانه زنجیره‌های ارزش در آن شکل نگرفته و کامل نمی‌شود؛ بنابراین شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های فعال در بخش خصوصی که شاکله اصلی فعالیت هستند و باید کارها را انجام دهند به مشکل خورده و نمی‌توانند به درستی نقش آفرینی کنند.

رئیس سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی ادامه داد: خوشبختانه اکوسیستم کسب و کار در حوزه دیگری به شکل کلی‌تری شکل گرفته است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، آن را برای شرکت‌های دانش‌بنیان به وجود آوردند و دیدی اکوسیستمی در کشور ایجاد کردند. اما همچنان شاهد آن هستیم که این نگاه در یک صنعت به شکل خاص اتفاق نیفتاده است.

کلاهی اظهار کرد: حتی در ستاد حمل و نقل هوشمند که در معاونت علمی فعالیت می‌کند هم متاسفانه دیدی کلی به این مقوله دارند و پروژه ملی تعریف می‌کنند و هدفشان این است که شرکت‌ها پروژه بگیرند که این به نظر من درست نیست.

وی عنوان کرد: امیدواریم اکوسیستم مناسب در این حوزه تشکیل شود. به‌عنوان مثال، به جای اینکه مدام بر تولید خودروی برقی تمرکز کنیم که الان صحبت‌هایی هم در مورد آن شده و قرار است از آن رونمایی شود، دنبال آن باشیم که بر کدام بخش تولید این محصول متمرکز شویم که در زنجیره ارزش دنیا و در کنار کشورهای دیگر قرار بگیریم و روی آن کاری که بهتر می‌توانیم انجام دهیم تمرکز کنیم.

کلاهی خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال تسلا در تولید خودروی برقی سه درصد قطعات خود را از شرکت‌های آلمانی تامین می‌کند. چرا ما دنبال این نیستیم که جایگاه خودمان را در دنیا پیدا کنیم.

وی افزود: نکته بعد در رابطه با زیرساخت‌هاست که هیچ وقت مناسب نبودند. الان صحبت از رونمایی از خودروی برقی است اما گمان نمی‌کنم حتی یک جایگاه شارژ برقی در کشور وجود داشته باشد و به صورت مناسب روی آن کار شده باشد. ضمن اینکه، نقشه‌های سه‌بعدی و نقشه‌های دقیقی که لازم داریم هم از موضوعاتی است که باید مد نظر قرار گیرد.

کلاهی تاکید کرد: سال‌هاست در حوزه‌های مختلف کشور صندوق پژوهش و فناوری تعریف شده است، اما در حوزه حمل ونقل هوشمند چنین چیزی وجود ندارد. با وجود این شرایط نمی‌توان از بخش خصوصی و شرکت‌های فعال در این حوزه انتظار داشت که بتوانند کارهای بزرگ انجام دهند و با این دیدگاه جایگزینی واردات که در کشور مطرح شده و روزبه‌روز هم عملی‌تر می‌شود، بتوانند جایگاه مناسبی در این چرخه پیدا کنند.

وی در ادامه گفت: امیدوارم به نقطه‌ای برسیم تا کسانی که در دولت و جایگاه‌های دیگر مسوولیتی دارند متوجه شوند که باید به‌صورت اکوسیستمی به این فضا نگاه کنند. بحث فقط مختص پژوهش و فناوری نیست، مباحثی مانند داده، جذب سرمایه و فرهنگ همه و همه مواردی است که در آنها کاستی‌هایی وجود دارد و باید با نگاه اکوسیستمی شرایط مناسبی را برای این حوزه و این صنعت در کشور ایفا کنیم.

براساس این گزارش، سندیکای شرکتهای شناسایی و مکان یابی رادیویی از حامیان برگزاری این رویداد است.