سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

407

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

803

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

713

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

780

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

734

تولید محصولی برای کاهش برگشت‌پذیری محصولات کشاورزی صادراتی

00. 11. 23
بازدید: 5237

روابط عمومی سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان عضو سندیکا شرایطی را فراهم کرده که این شرکت‌ها بتوانند بدون صرف هزینه‌ای با خبرگزاری های معتبر مصاحبه داشته و از فعالیت‌های شرکت و خدمات خود بگویند.

پیرو همین موضوع، مصاحبه شرکت دانش‌بنیان رایان زیست‌فناوری هرمس با خبرگزاری ایسنا در ادامه آمده است:

به گزارش روابط عمومی سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، مهدی حمصیان مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این شرکت در سال ۹۶ تاسیس شده است، گفت: این شرکت فناور متشکل از تیم‌های تخصصی و دپارتمان‌های تخصصی است که در زمینه‌های هوش مصنوعی، کشاورزی، بیوتکنولوژی و صنایع دامپروری فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ما در این حوزه‌ها دستاوردهای منحصر به فردی را عرضه کردیم، اظهار کرد: کود و سم پسیل پسته، زیتون و گلابی از جمله محصولات دانش‌بنیان این شرکت است که پس از نزدیک به ۲ سال کار تحقیقاتی، به فرمولاسیون این محصول دست یافتیم.

حمصیان خاطر نشان کرد: این محصول نه تنها یک کود ارگانیک است، بلکه می‌تواند طیف وسیعی از آفات را از بین ببرد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به استفاده از این کود-سم برای حذف آفت پسیل پسته، یادآور شد: آفت پسیل یکی از آفت‌های مهم مزارع پسته است که کنترل و مهار آن با دشواری همراه است، ولی این کود - سم قادر به کنترل این آفت خواهد بود.

به گفته این محقق، این محصول در بسیار از باغات کشور مورد استفاده و تایید قرار گرفته است.

وی، پایه این کود- سم را مواد معدنی دانست که هیچ سمیتی برای انسان در پی ندارد و ادامه داد: در حال حاضر در مزارع پسته کشور برای مقابله با آفت پسیل از سم "موونتو" استفاده می‌شود که این سم به علت تحریم‌ها، به ایران وارد نمی‌شود و در صورت واردات به کشور با قیمت‌های گزافی توزیع می‌شود.

حمصیان بوی بسیار زننده را از دیگر محدودیت‌های سم فوق دانست و یادآور شد: از سوی دیگر استفاده بی‌رویه از سموم موجب شده است که گرید پسته کشور از رتبه یک و ۲ دنیا به رتبه ۸ و ۹ جهان برسد؛ چرا که سمی که الان استفاده می‌شود، دارای عناصر سنگین است که این عناصر در میوه پسته انباشته خواهد شد.

وی به برخی از تجربیات صادرات پسته و برگشت آنها اشاره کرد و یادآور شد: این کود - سم، باقی مانده سم در محصول ایجاد نمی‌کند.

حمصیان با تاکید بر اینکه این محصول علاوه بر کاربرد سم، یک نوع کود محسوب می‌شود، در این باره توضیح داد: کاربرد آن موجب می‌شود که علاوه بر تقویت گیاه، آفات نیز کنترل شوند.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این کود - سم علاوه بر باغات پسته، برای محصولات "زیتون" و "گلابی" نیز کاربرد دارد، گفت: این محصول به صورت تخصصی بر روی آفت پسیل پسته کاربرد دارد و در نسخه جدید، این محصول را برای دفع شته و شپشک توسعه دادیم.

به گزارش ایسنا، بازگشت محموله‌های کیوی از هند، سیب‌زمینی از ازبکستان و فلفل دلمه‌ای از روسیه و اخیراً هم سیب‌زمینی از ترکمنستان، اخبار داغ این روزهای کشور است. بازارهای هدف محصولات صادراتی ایران، هر کدام با دلایلی، این اقلام کشاورزی را مرجوع کرده‌اند، ولی وجه اشتراک بازگشت همه این محصولات کشاورزی ایران، "آلودگی و سموم غیراستانداردی" است که برای تولید آنها مورد استفاده کشاورزان قرار گرفته است. 

جریان از این قرار است که اوایل آذر، بیش از ۳۵۰۰ تن سیب‌زمینی از ازبکستان برگشت خورد و این کشور اعلام کرد این محصول را به دلیل آلودگی خطرناک برگشت داده است. پس از آن هم سازمان حفظ نباتات و قرنطینه هندوستان به دلیل وجود ذرات سفید روی کیوی‌های صادراتی ایران آن را قبول نکرد.

همچنین در همین زمان روسیه واردات فلفل دلمه‌ای از ایران را به دلیل استفاده از چهار نوع سم که در آنجا ثبت نشده، ممنوع کرد و چندی بعد خبر بازگشت سیب‌زمینی صادراتی از ترکمنستان منتشر شد.

این در حالی است که کلید حل این معما در دست محققان شرکت‌های دانش‌بنیانی است که با تولید سم و کودهایی بر پایه مواد معدنی، امکان تولید محصولات کشاورزی در گرید صادراتی را فراهم می‌کند. نمونه آن این شرکت عضو سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی است که موفق شده است بر پایه مواد معدنی محصولی را توسعه دهد.