سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

406

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

803

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

712

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

780

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

734

قطب کشاورزی کشور میزبان رویدادی در حوزه هوشمندسازی می‌شود

01. 11. 23
بازدید: 2126

با توجه به انتخاب شهر کرمانشاه به عنوان پایلوت اجرای طرح هوشمند سازی،اسفندماه رویدادی در این حوزه برگزار می‌شود.

محمدرضا کاویانی نائب رییس هیات مدیره سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی و مجری رویداد "کرمانشاه هوشمند" در گفت و گو با ایسنا، گفت: این سندیکا در حوزه RFID  (رادیو شناسه)، IoT (اینترنت اشیاء) ،GPS  و GIS فعال است و در حال حاضر حدود 120 شرکت تخصصی فعال در این حوزه ها تحت پوشش این سندیکا قرار دارند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانسی در حوزه هوشمند سازی، افزود: فناوری های مرتبط با جمع آوری اطلاعات در زمان حقیقی (Real Time)  در عرصه‌های صنعتی ،کشاورزی، خدمات، بهداشت کاربردهای بسیاری دارند از این رو این فناوری‌ها در حال رشد و شکوفایی هستند.

کاویانی آشنایی با این فناوری ها و به کارگیری آنها را از ضروریات کشور خواند و یادآور شد: ما باید در حوزه های صنعتی و کشاورزی، از این  فناوری ها استفاده کنیم .از این رو ما در این زمینه اقدام کردیم و  کنفرانسی را در شهر کرمانشاه، با عنوان "کرمانشاه هوشمند" برگزار می‌کنیم.

نائب رییس هیات مدیره سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان یابی رادیویی، آشنایی صنعتگران و کشاورزان و مدیران با فرآیند هوشمندسازی صنایع، مدیریت راهبردی تولیدات کشاورزی و خدمات با استفاده از اینترنت اشیاء و رادیو شناسه و بکار گیری هوش مصنوعی را از اهداف این رویداد  عنوان و اضافه کرد: انتخاب کرمانشاه برای برگزاری این رویداد در حوزه هوشمند سازی، به این دلیل است که شهر کرمانشاه از سالیان گذشته به عنوان پایلوت ایجاد شهر هوشمند انتخاب شده و تاکنون اقداماتی در این حوزه اجرایی شده است و ما به منظور انسجام بخشی به این فعالیت‌ها اقدام به برگزاری این رویداد فناورانه در این شهر کردیم.

وی، کرمانشاه را یکی از قطب های کشاورزی در کشور توصیف کرد و یادآور شد: این شهر استعداد زیادی در زمینه رونق بخشیدن به حوزه اشتغال دارد؛ چرا که استان کرمانشاه در سال‌های اخیر در زمینه ایجاد شغل در رده های مناسبی قرار نداشته و امیدواریم با این اقدامات کمک مناسبی به اشتغال زایی استان نماییم.

کاویانی،  معرفی رادیو شناسه (RFID) و چگونگی استفاده از آن در بهبود عملکرد صنایع و خدمات، کاربرد اینترنت اشیاء در هوشمند سازی صنایع و مدیریت راهبردی تولیدات کشاوری با نوآوری و فناوری های نوین را از محورهای این کنفرانس نام برد و خاطر نشان کرد: در این کنفرانس یک روزه که سوم اسفندماه برگزار می شود، سخنرانی های تخصصی در حوزه RFID، IoT و هوش مصنوعی در حوزه های صنعتی و کشاورزی از جمله برنامه های اصلی این رویداد است.

وی افزود: علاوه بر آن پنلی در زمینه بررسی چالش‌های این حوزه برگزار می شود و طی آن به سؤالات مطرح در این حوزه پاسخ داده خواهد شد ضمن آنکه در محورهای این کنفرانس اقدام به پذیرش مقاله می‌شود و از 3 مقاله برتر نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

کاویانی، محل برگزاری این کنفرانس را در دانشگاه صنعتی کرمانشاه ذکر کرد و گفت: از آنجایی که موضوعات مطرح در این رویداد فناورانه و علمی است، مکان برگزاری آن را دانشگاه انتخاب کردیم و این رویداد با حمایت کامل مدیران کل استان که مشوق ما بودند و همکاری بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون و تشکل هایی چون انجمن ترویج اینترنت اشیا و علوم داده ، اساتید دانشگاه ها و حمایت تشکل های دیگر مانند سازمان نصر تهران و نصر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که یکی از دستاوردهای برگزاری این رویداد توجه بیشتر مسئولان برای حمایت از شرکت های خصوصی که مجریان هوشمند سازی درشهرها قلمداد می گردند باشد.