سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

407

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

803

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

713

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

780

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

734

برگزاری نشست مشترک سندیکا و صندوق نوآوری و شکوفایی

98. 12. 03
بازدید: 441

برگزاری نشست مشترک سندیکا و صندوق نوآوری و شکوفایینشست مشترک سندیکای شناسایی و مکان یابی رادیویی و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف آشنایی و معرفی خدمات و تسهیلات مالی و اعتباری صندوق برگزار شد. در ادامه این مطلب خواهیم خواند: 

به گزارش روابط عمومی سندیکای شناسایی و مکانیابی رادیویی، افشین کلاهی رئیس سندیکا در ابتدای نشست ضمن قدردانی از دعوت صندوق نوآوری و شکوفایی، به معرفی اجمالی سندیکای شناسایی و مکانیابی رادیویی پرداخت و گفت:سندیکا در سال ۸۸ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد و در اتاق بازرگانی ایران به ثبت رسید و در تاریخ ۲۶/۰۴/۸۹ با برگزاری مجمع عمومی برای تصویب اساسنامه و انتخاب هیات مدیره رسمیت یافت. اکنون نیز در حدود ۹۰ شرکت عضو سندیکا هستند که بیش از نیمی از آنها مجوز دانش بنیانی دریافت کردند یا در حال پیگیری آن هستند.

او در ادامه از سرعت عمل صندوق نوآوری و شکوفایی جهت ارائه خدمات و تسهیلات به شرکت های دانش بنیان قدردانی کرد و گفت: در گذشته روال های طولانی ارائه تسهیلات موجب میشد شرکت ها در بعضی مواقع نزدیک به دو سال در صف دریافت وام منتظر بمانند که حتی برخی شرکت ها را از پیگیری دریافت مجوز منصرف می ساخت. خوشبختانه با مدیریت جناب آقای وحدت و تغییر رویکردها شاهد بهبود فرآیندها هستیم که جای قدردانی دارد.
کلاهی با بیان اینکه بخش خصوصی تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا در دشوارترین شرایط اقتصادی هم به حیات خود ادامه دهد و فعالیت کند. افزود: امیدواریم با ارائه خدمات و تسهیلات موثر و مفید از سوی صندوق در این برهه اقتصادی، انگیزه و امید به کسب و کارها داده شود تا دغدغه شرکت ها دوباره به سوی توسعه و رونق اقتصادی معطوف شود.
پس از آن سیاوش ملکی فر معاونت توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به شرح خلاصه ای از خدمات و تسهیلات قابل ارائه صندوق پرداخت و گفت: صندوق به منظور کمک به تجاری سازی نوآوری ها، اختراع ها، کاربردی ساختن دانش فنی از طریق ارائه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان با سرمایه اولیه سه هزار میلیارد تومانی تاسیس شد که به صورت سالانه نیز با تخصیص نیم درصد از بودجه عمومی کشور این سرمایه پشتیبانی می شود.
ملکی فر با بیان اینکه جهت افزایش سرعت رسیدگی، درخواست تسهیلات کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، به صندوق های پژوهش و فناوری سپرده شده است، افزود: صندوق‌های پژوهش و فناوری منابع مالی را تجمیع می‌کنند. فعالیت آنها شبیه صندوق نوآوری است با این تفاوت که منابع مالی آنها کمتر از صندوق است و قید دانش بنیانی هم ندارند. در حال حاضر حدود ۳۷ صندوق پژوهش و فناوری در کشور وجود دارد که ۲۲ صندوق فعال هستند و با صندوق نوآوری همکاری می‌کنند.
به گفته وی، دو گونه صندوق پژوهش و فناوری وجود دارد؛ یکی صندوق‌های فناوری اختصاصی مثل حوزه‌های نانو، نفت، نوآوری و سلامت و مدل دیگر صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی است که ماموریت آنها خدمت‌دهی به استان‌ها است.
محسن نوتاش، مدیر امور مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با بیان اینکه خدمت گرنت R&D برای تحقیق و توسعه با فناوری‌های آینده، مشارکت در حل مسائل اجتماعی و حل مسائل راهبردی از جمله برنامه‌های آتی صندوق نوآوری و شکوفایی است، افزود: عملکرد یک سال گذشته صندوق نوآوری نشان می‌دهد، زمان صدور ضمانت‌نامه کاهش یافته و نزدیک به هزار میلیارد تومان ضمانت نامه صادر شده است.
به گفته وی، در گذشته مشارکت صندوق نوآوری در سرمایه‌گذاری‌ها به صورت مستقیم بود اما در شرایط کنونی سرمایه‌گذاری‌ها به صورت غیرمستقیم و از طریق عاملان صندوق انجام می‌گیرد.
در این نشست همینطور یاد و خاطره کارآفرین و فن آفرین متعهد، شادروان مجتبی جمالی رئیس هیات مدیره شرکت سامانه ساز دلفین آپادانا نیز با سبد گلی از سوی سندیکا و ذکر فاتحه گرامی داشته شد.
در انتهای جلسه نیز اعضای سندیکا به طرح سوالات خود پرداختند که در نهایت به برگزاری جلسات B2B منجر شد.