سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1401/05/04| 14:00 الی 16:00
1401/05/09| 9:30 الی 11:00
1401/05/18| 14:00 الی 16:00
1401/05/23| 9:30 الی 11:00

به اطلاع می رساند پیرو برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، در...

134

بدین‌وسیله از کلیه اعضای محترم سندیکا دعوت به عمل می ‌آید که در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه که در روز ...

129

گروه ویونا در سال ۱۳۸۴ در حوزه شبکه و مخابرات فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۸۹ با نام «شرکت میزبان داده...

258

 شرکت پیشگامان آسیا در سال 1382 با حضور تعدادی از کارشناسان فارغ‌التحصیل در رشته‌های مهندسی نرم افزار و...

583

  سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی در نظر دارد، با حضور در پاویونی در نمایشگاه الکامپ جهت ...

677

جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ارائه سامانه‌های مرتبط با خرید، فروش، حمل و نگهداری آرد تول...

807

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

566

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

543

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

568

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

549

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

566

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

727

لزوم تعامل بخش خصوصی و دولت در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی

99. 03. 10
بازدید: 651

 لزوم تعامل بخش خصوصی و دولت در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابیرویداد دات راینکس با همکاری کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران، سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی، سازمان فضایی و وزارت راه و شهرسازی به‌صورت آنلاین برگزار شد. که در ادامه این مطلب خواهیم خواند:

در این رویداد نیازهای ناوبری و موقعیت‌یابی دستگاه‌های دولتی شناسایی می شوند تا ایده‌های عملیاتی متناسب با یک نیاز بالفعل توسعه یابند.

کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران با همکاری سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی و سازمان فضایی ایران برگزاری رویداد دات راینکس را از 10 تا 12 خردادماه در دستور کار دارد. این رویداد که به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، افزایش گردش آزاد اطلاعات و بهره‌گیری از توان علمی و تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین نیازهای فناورانه دستگاه‌های دولتی در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی را دنبال می‌کند.

در روز اول این رویداد معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران، دبیر کل اتاق ایران و معاون تشکل‌ها و استان‌های اتاق ایران حضور داشتند و پروژه‌ها و زیرساخت‌های ناوبری به‌عنوان موضوع پنل تخصصی روز اول بررسی شد. همچنین 5 ایده معرفی شد و قرار است پس از پایان سه روز برگزاری رویداد، ایده‌های معرفی شده، داوری شوند.

بر اساس اظهارات افشین کلاهی، رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران، قرار بود رویداد دات راینکس، اسفند سال گذشته برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. سال گذشته لیست کامل نیازهای دستگاه‌های مختلف از حدود 20 دستگاه از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرکت ملی پست، گروه مپنا، سازمان راهداری، سازمان فاوای شهرداری، سازمان نقشه‌برداری، ثبت اسناد و املاک، سازمان مدیریت اکتشاف نفت و غیره جمع‌آوری و در سایت دات راینکس منتشر شد و به اطلاع شرکت‌ها رسید. شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این حوزه می‌توانند بر مبنای توانمندی‌ها در بستر دات راینکس به این نیازها پاسخ دهند.

این فعال اقتصادی با بیان این مطلب که در حال حاضر بخش خصوصی برای ورود به فرآیند اجرای پروژه‌های دولتی با مشکلات و موانع زیادی مواجه است، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم و گسترش ویروس کرونا، لازم است جایگاه ویژه‌ای برای تشکل‌ها و بخش خصوصی در فرایند اجرای پروژه‌ها در نظر بگیریم.

به اعتقاد او دولت در شرایط فعلی به دلیل کاهش درآمدها ناچار است اولویت‌بندی کند و فقط پروژه‌هایی را اجرا کند که بسیار ضروری هستند و یا درآمدزایی لازم را داشته باشند. بنابراین در این بخش به کمک بخش خصوصی نیاز دارد. هرچند تا به امروز تشکل‌ها و فعالان اقتصادی جایگاه مناسبی در اجرای پروژه‌های دولتی نداشتند اما ازاین‌پس ضرورت دارد که به این گروه میدان عمل بیشتری داده شود.

او پیشنهاد داد: دستگاه‌ها و نهادهای دولتی برای ایجاد رقابت و اجرای دقیق‌تر پروژه‌های خود، نیازها و شاخص‌های موردنظر خود را برای هر پروژه‌ها اعلام کنند و شرکت‌های بخش خصوصی با توجه به توان و امکاناتی که در اختیار دارند وارد شده و سرمایه‌گذاری کنند.

در ادامه این نشست مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تأکید بر اهمیت تعامل و همکاری بین دولت و بخش خصوصی، تأکید کرد: طی دو سال گذشته تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا فناوری‌های جدید این بخش را در کشاورزی، هواشناسی و حوزه‌هایی ازاین‌دست گسترش دهیم.

به عقیده او، این کار باید با همکاری دولت و بخش خصوصی اتفاق بیفتد.

براری ادامه داد: در تلاش هستیم از امکانات حوزه فضایی کشور برای جهش و توسعه کسب‌وکارها استفاده کنیم. خوشبختانه تا به امروز تعدادی از شرکت‌های توانمند در این حوزه ورود کردند و امیدواریم عرصه برای نقش‌آفرینی شرکت‌های بیشتر مساعد شود.

محمدرضا رمضانی، دبیر کل اتاق ایران نیز در این نشست با اشاره به جایگاه پارلمان بخش خصوصی به‌عنوان مشاور سه قوه و تعامل نزدیکی که بین اتاق ایران و هر سه قوه شکل گرفته است، گفت: توجه به موضوعاتی مانند آنچه در این رویداد دنبال می‌کنیم، بسیار امیدوارکننده است و می‌تواند اثرات مثبتی در روند فعالیت‌های اقتصادی کشور داشته باشد. بدون شک اتاق ایران برای برداشتن گام‌های مؤثر در راستای توسعه اشتغال و بهبود وضعیت کسب‌وکار، آمادگی مشارکت و همکاری در این بخش را دارد.

مظفر علیخانی، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران نیز با توجه به وضعیت حساس کشور و نیاز اقتصاد به جهش تولید و صادرات غیرنفتی از اهمیت برنامه‌ریزی دقیق در حوزه‌های مختلف سخن گفت و تشریح کرد: ازآنجاکه وضعیت محیط کسب‌وکار نامساعد است و با محدودیت‌های ناشی از تحریم و شیوع ویروس کووید 19 روبه‌رو هستیم، باید راه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف باز کنیم.

به عقیده او، همدلی بین دولت و حاکمیت با بخش خصوصی لازمه گذر از این دوران است.

علیخانی ادامه داد: قصد داریم در این رویداد ایده پردازی و تقویت ایده‌های نو در فضای دانش‌بنیان را دنبال و زمینه مشارکت بخش خصوصی و دولت را در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی فراهم کنیم.