سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی (RPICS)

با سندیکا بیشتر آشنا شویم...

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم انداز

اهداف، چشم انداز، ماموریت، برنامه های راهبردی و برنامه های عملیاتی سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی به شرح ذیل در اختیار عموم قرار می گیرد.
اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

اعضای سندیکا

لیست اعضای محترم سندیکای "شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی" جهت اطلاع و نیز آشنایی با خدمات و محصولات هریک در اختیار عموم قرار داده شده است.
مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مزایا و شرایط عضویت

مشارکت و همفکری، هم افزایی مثبت به دنبال خواهد داشت، پس با عضویت در اتحادیه و یا سندیکای صنفی خود، باعث رشد و بالندگی صنف خود خواهیم شد.
فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

فرم الکترونیکی عضویت

برای ارسال درخواست عضویت خود در این سندیکا، شما عزیزان می توانید از فرم الکترونیکی قرارداده شده استفاده نموده و اطلاعات خود را ارسال نمایید.

تابلوی اعلانات سندیکا

1402/06/20| 9:30 الی 11:00
1402/06/21| 14:00 الی 16:00
1402/06/26| 9:30 الی 11:00

جلسه کمیته صنفی و فنی

جلسه کمیته صنفی و فنی
1402/07/03| 9:30 الی 11:00

میثم صالحی عضو هیات مدیره سندیکا؛ عامل اختلاف نظر و ناهماهنگی‌های موجود در بخش‌های مختلف اجرایی را منحص...

550

محمدرضا کاویانی نایب رییس هیات مدیره سندیکا و عضو کارگروه اینترنت اشیاء کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان...

407

گزارش خلاصه‌ای از پنل تخصصی "گفتمان‌سازی و تعامل بین دولت و بخش خصوصی در حوزه تحولات هوشمند" در حاشیه چهارمین نمایشگاه...

411

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

804

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

713

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

781

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

95

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک ن...

735

جهت دانلود و دریافت فایل نشریه اینجا کلیک نمایید....

735

مدیر عامل شرکت ITMC: تولید محصولات صادراتی برای مقابله با تحریم ها

98. 02. 24
بازدید: 1137

مدیر عامل شرکت ITMC تاکید کرد: تولید محصولات صادراتی برای مقابله با تحریم ها مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با اشاره به مشکلاتی که تحریم ها برای کشور ایجاد کرده است، از تولید محصولات صادرات محور به عنوان یکی از راه های مقابله با تحریم ها نام برد.

که در ادامه مطلب به شفافیت در ارایه مطالب شرکت ها می پردازیم: 

 عبدالرضارضوانی مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) در گفت و گو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با اشاره به برنامه های سال جاری این شرکت، تکریم و تقویت نیروی انسانی را یکی از برنامه های اجرا شده در شرکت ITMC عنوان کرد و گفت: برای برقراری احترام و عدالت بین کارکنان شرکت از ابتدای سال ۹۸ یک نوع قرار داد در شرکت منعقد می شود و تبعیض های مختلف در قرارداد ها برداشته شد و همچنین برای مشارکت بیشتر کارکنان در مدیریت این شرکت نظام پیشنهادات و انتقادات نیز در مسیر تصویب در هیات مدیره قرار دارد.

 

وی توسعه سبد محصولات را یکی دیگر از برنامه های سال جاری شرکت ITMC اعلام کرد و افزود: بر همین اساس مذاکراتی برای ایجاد چند خط تولید محصولات جدید با تولید کنندگان خارجی داشتیم و امیدواریم با انتقال دانش فنی و تکنولوژی بتوانیم این محصولات را در داخل کشور تولید کنیم.

 

رویکرد صادراتی، اولویت سال جاری شرکت ITMC

مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران، از رویکرد صادراتی به عنوان یکی از اولویت های سال جاری این شرکت نام برد و تصریح کرد: با توجه به اینکه در حدود ۳۸ درصد واردات کشور صنایع «های تک» است و نیاز به ارز برای واردات این کالاها وجود دارد می توانیم با صادرات کالا منابع ارزی این واردات را تهیه کنیم.

وی شفافیت را یکی از سیاست های اصلی شرکت ITMC  عنوان کرد و افزود: شرکت کارخانجات مخابراتی ایران به عنوان یک شرکت بورسی باید اطلاعات خود را شفاف کند اما بیش از این شرکت مخابراتی ایران اطلاعات بیشتری در سایت این شرکت در معرض دید سهامداران قرار می دهد.

رضوانی با اشاره به اینکه شرکت در سال گذشته زیان داشته است، گفت: با برنامه ها و پروژه هایی که برای شرکت طراحی شده، سال جاری از نقطه سربه سر عبور می کنیم و به سود دهی می رسیم؛ البته این امر منوط به حمایت و جذب تسهیلات کم بهره است.

مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با اشاره به دستور رییس جمهور برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تاکید کرد: اگر سرمایه در گردش مناسب تامین شود ما متعهد می شویم ۱۵۰ میلیارد تومان پروژه در سال جاری در شرکت به اجرا برسد و باعث ایجاد اشتغال و رونق تولید شود.

وی درباره اجرای تعهدات بانکی ITMC  نیز افزود: امکان دارد این شرکت پروژه ای را با تاخیر انجام داده باشد، اما تاکنون هیچ ضمانت نامه بانکی از این شرکت در نظام بانکی ضبط نشده است و با تمام مشکلات وسختی ها به تعهدات خود عمل کرده است.

مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران درباره تاثیر مشکلات مربوط به تحریم و نوسات ارزی نیز گفت: این شرکت به عنوان تولید کننده تاکنون نتوانسته از ارز نیمایی استفاده کند و باید دولت در این حوزه تصمیم سریعی بگیرد چرا که ما نمی توانیم با قیمت ارز آزاد در مناقصات شرکت کنیم و پیش بینی درستی نسبت به آینده داشته باشیم.

 

اهمیت حضور در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی

وی با اشاره به واردات نزدیک به ۴۰ درصدی کالاهای مورد نیاز، افزود: بعد از تحریم ها ما با مشکلاتی در خرید، حمل، ترخیص و قیمت تمام شده کالاها مواجه شدیم و باعث افزایش هزینه ها و زمان رسیدن کالاها شده است.

رضوانی به کم اثر کردن تحریم ها با تولید برخی از تجهیزات در داخل اشاره کرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی اقداماتی در این حوزه انجام شده است اما به دلیل اینکه تولید این کالاها در یک چرخه انجام می شود، تولید برخی کالاها صرفه اقتصادی ندارد و ما باید شرکت هایی که امکان تولید تجهیزات را در داخل کشور دارند توانمند کنیم.

وی افزود: راه دیگر مقابله با تحریم، تولید محصولات صادرات محور است و به دلیل اینکه در حال حاضر نیروی انسانی ارزانی به نسبت کشورهای دیگر در ایران وجود دارد می توانیم با کمک دولت و نهاد های مسوول از این مزیت برای افزایش تولید محصولات صادراتی استفاده کنیم.

مدیر عامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران حضور در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی را یکی دیگر از برنامه های این شرکت برای حرکت به سمت تولید محصولات صادراتی عنوان کرد.

رضوانی تصریح کرد: با اقداماتی که انجام شده می خواهیم که تا چند ماه آینده    ITMC به عنوان سومین پارک اقتصاد دیجیتال یا به عنوان دومین کارخانه نوآور کشور معرفی شود.

وی افزود: در شرکت ITMC برنامه عملیاتی ۵ ساله برای ریل گذاری سال های آینده تدوین شده و در مسیر تصویب قرار دارد.

مدیر عامل شرکت مخابراتی ایران از کار بر روی تجهیزات انرژی های تجدید پذیر به عنوان یکی دیگر از برنامه های این شرکت در سال جاری یاد کرد.