00. 07. 20
بازدید: 62

 

کاربردهای بلاک‌چین

بلاک‌چین پایگاه داده‌ای است که دو خاصیت مهم دارد؛ نخست اینکه داده‌ای که وارد بلاک‌چین شده است به هیچ وجه امکان تغییر و پاک شدن آن وجود ندارد. دوم اینکه هیچ شخص یا سازمانی نمی‌تواند بلاک‌چین را در اختیار خود داشته باشد، بلکه چند صد هزار کاربر این دسترسی را دارند. هر اطلاعاتی که بخواهد وارد بلاک‌چین شود، پخش می‌شود.

ادامه مطلب
00. 06. 22
بازدید: 155

 

اینترنت نانو اشیا چیست و چه کاربردی دارد؟

اینترنت نانو اشیا، اینترنت اشیا را به سطح جدیدی از اشیای با اندازه‌های کوچک‌تر وارد می‌کند. سایوما شارما (Saumya Sharma) عضو IEEE (مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک) توضیح می‌دهد که استفاده و مزایای اینترنت اشیا در کوچک‌ترین فضاها است. اینترنت نانو اشیا تفاوت زیادی با اینترنت اشیا ندارد، فقط دستگاه‌های درون آن به یکدیگر متصل می‌شوند.

ادامه مطلب
00. 05. 12
بازدید: 118

اینترنت اشیا در خدمت هوشمند سازی ساختمان

System ) , BMS  ، سیستم مدیریتی ساختمان  با تکیه بر اینترنت اشیا به یکی از گریز ناپذیر ترین شاخه های علمی ، تحقیقاتی و اجرایی در ساختمان تبدیل گردیده است. خانه‌های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند. اینترنت و کنترل ساختمان از راه دور توسط سیستمهای ارتباطی متداول در دنیا است.

ادامه مطلب
00. 03. 22
بازدید: 122

مبانی فناوری RFID

فناوری های بسیاری برای تشخیص هویت از طریق فرکانس رادیویی وجود دارد. این مقاله تفاوت بین شناسه‌های فعال (Active Tags)، شناسه‌های غیرفعال (Passive Tags) و تفاوت بین سیستم‌های فرکانس پایین (LF)، بالا(HF)  و بسیار بالا(UHF)  را مورد بررسی قرار می‌دهد. تکنولوژی تشخیص هویت از طریق فرکانس رادیویی موج بعدی در تکامل رشد دیجیتالی شدن است.

ادامه مطلب
00. 02. 21
بازدید: 115

کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی در مدیریت گردشگری

قرن 21، عصر اقتصاد اطلاعاتی است. با توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی (استاندارد مادی و فرهنگی زندگی افراد بهبود یافته و اوقات فراغت آنها افزایش می‌یابد) گردشگری به‌ عنوان نوعی روش فراغت بیش از پیش پذیرفته شده است. سیستم اطلاعات جغرافیایی به‌کار رفته در مدیریت گردشگری، یکی از موارد اصلی در ارائه اطلاعات گردشگری است.

ادامه مطلب
00. 02. 05
بازدید: 120

اینترنت اشیا از خانه و شهر هوشمند تا پول دیجیتال و بلاک‌چین

اینترنت اشیا ( IoT) به اتصال بسیاری از وسایل پیرامون از طریق اینترنت گفته می‌شود که به آنها اجازه می‌دهد به‌طور مناسب و مؤثر با انسان یا سایر نرم‌افزارها و وسایل ارتباط برقرار کنند. این ارتباط را می‌توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت کرد. به‌عبارتی دیگر می‌توان بیان کرد که اینترنت اشیا در فناوری روز دنیا به‌عنوان سیستمی ...

ادامه مطلب
00. 01. 21
بازدید: 109

ظهور ربات‌های قفسه‌خوان در عرصه RFID

به تازگی رقابت بر سر کسب سهم بیشتر در بازار ایجاد و استفاده ربات‌های قفسه‌خوان، بالا گرفته است. پردازش قفسه‌ها، یکی از مهم‌ترین فرایندها در انواع فروشگاه، کتابخانه و انبارهاست. این فرایند در حالت دستی توسط عامل انسانی، علاوه بر زمان‌بر بودن، با خطای فراوان همراه است. حتی زمانی که کالاها و قفسه‌ها نیز به RFID مجهز هستند ...

ادامه مطلب
99. 12. 23
بازدید: 175

 

سنگاپور، نخستین کشور هوشمند جهان

IoT، به‌عنوان صنعت اصلی کشور هوشمند سنگاپور شناخته شده؛ بر همین اساس این کشور امید زیادی دارد که بتواند تبدیل به نخستین کشور هوشمند جهان شود. اینترنت اشیا، در درک انسان از این بینش نقش اساسی و مهمی دارد. همچنین فقط به معنی متصل شدن به چند دستگاه نبوده، بلکه اطلاعات خوبی در ارتباط با طراحی سیستم‌های متصل در راستای ارائه ارزش واقعی به افراد ....

ادامه مطلب
99. 12. 11
بازدید: 146

روش‌های امنیتی برای محافظت در IoT

 در مقاله حاضر روش‌های امنیتی مهم IoT که در جهان مطرح شده‌، ارائه می‌‌شود که این روش‌ها از نشریه‌ها و کنفرانس‌های برجسته و بررسی مقالات برگرفته شده است. روش‌های مدیریت و چارچوب شناسایی، برای حل مسائل مربوط به شناسایی داده‌ها و فرایندهای میان دستگاه‌های ارتباط ابر و ارتباطات ترتیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
99. 11. 28
بازدید: 209

به‌روز رسانی IoTivity با OCF

به‌‌روز رسانی OCF از IoTivity شامل امنیت افزوده و مدیریت ابری می‌شود! (Open Connectivity Foundation) OCF، بزرگ‌ترین گروه استاندارد آزاد IoT در دنیا است. این گروه طی سال‌های اخیر با نام OIC شناخته می‌شد که هم اکنون نام آن تغییر کرده است. برای اینکه دستگاه‌های تولیدکنندگان مختلف قادر باشند.

ادامه مطلب