99. 12. 11
بازدید: 9

روش‌های امنیتی برای محافظت در IoT

 در مقاله حاضر روش‌های امنیتی مهم IoT که در جهان مطرح شده‌، ارائه می‌‌شود که این روش‌ها از نشریه‌ها و کنفرانس‌های برجسته و بررسی مقالات برگرفته شده است. روش‌های مدیریت و چارچوب شناسایی، برای حل مسائل مربوط به شناسایی داده‌ها و فرایندهای میان دستگاه‌های ارتباط ابر و ارتباطات ترتیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
99. 11. 28
بازدید: 24

به‌روز رسانی IoTivity با OCF

به‌‌روز رسانی OCF از IoTivity شامل امنیت افزوده و مدیریت ابری می‌شود! (Open Connectivity Foundation) OCF، بزرگ‌ترین گروه استاندارد آزاد IoT در دنیا است. این گروه طی سال‌های اخیر با نام OIC شناخته می‌شد که هم اکنون نام آن تغییر کرده است. برای اینکه دستگاه‌های تولیدکنندگان مختلف قادر باشند.

ادامه مطلب
99. 11. 20
بازدید: 31

تاریخچه، مبدأ و آینده پیش‌رو اینترنت اجتماعی اشیا (SIOT)

اینترنت اشیا (IoT) یک روند جدید در تجارت IT بوده که گروه توسعه آن به تازگی تشکیل شده است. تلاش اینترنت اشیا بر این است که یک پیام آگاهی‌بخش و فوق‌العاده درباره قابلیت خود در بهبود زندگی انسان‌ها منتشر کند. کارشناسان این حوزه در این مورد می‌گویند: آنهایی که به یک شبکه اجتماعی گره خورده‌اند.

ادامه مطلب
99. 11. 05
بازدید: 27


بایدها و نبایدهای پروژه‌های IoT صنعتی

زمان زیادی از معرفی کاربرد IoT در حوزه صنعتی نمی‌گذرد و صنعتگران ابتدا دیدگاه خوبی نسبت به اینترنت اشیا نداشتند؛ اما اکنون اکثریت رهبران صنایع، اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) را برای آینده کسب و کارشان امری حیاتی می‌دانند. اگرچه هنوز تعدادی از نوآوری‌ها در حوزه IoT صنعتی در مرحله امکان‌سنجی بوده و به مرحله اجرا نرسیده است.

ادامه مطلب
99. 10. 21
بازدید: 41

اینترنت اشیا فرصت یا تهدید

اینترنت اشیاء فرصت یا تهدید

IOT شبکه‌ای از اشیای فیزیکی است که توسط اینترنت بهم متصل می‌شوند. شبکه‌ها از اتصال هزاران وسیله به یکدیگر تشکیل شده و جز شبکه‌های LLN محسوب می‌شوند. شبکه‌های LLN یا Low-Power and Lossy Networks از اتصال تعداد زیادی گره با توان پردازشی، حافظه و انرژی محدود تشکیل شده و این گره‌ها توسط لینک‌های نویزآلودی بهم متصل می‌شوند.

ادامه مطلب
99. 10. 10
بازدید: 34

امنیت و حفاظت در اینترنت اشیاء

چالش ها و دغذغه های موجود در لایه های مختلف IoT

IoT می تواند در حوزه های مختلفی از جمله بهداشت و درمان، حمل و نقل، سرگرمی، شبکه های قدرت و ساختمان های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. انتظار می رود که IoT به عنوان یک سازمان دهنده برای نوآوری های تکنولوژیکی آینده مورد استفاده قرار گیرد و همچنین انتظار می رود که کاربرد آن در طول سالهای آینده افزایش یابد.

ادامه مطلب
99. 10. 10
بازدید: 31

تجربه سلامتی و امنیت با NB-IoT

تجربه سلامتی و امنیت با NB-IoT

در زندگی پر مشغله امروز یادآور های تلفن های همراه (ریمایندر ها) نقش مهمی را ایفا می کنند. بدین صورت که در آغازین ساعات کاری روز تمام برنامه ها را به آن ها سپرده و منتظر فرمان گوشی برای اجرای تک به تک آن ها خواهیم ماند. اطلاع رسانی در گام بعدی پر کاربرد ترین استفاده انسان ها از تلفن های همراه می باشد.

ادامه مطلب
99. 10. 10
بازدید: 19

اینترنت اشیاء (IOT)

اینترنت اشیاء (IOT) چیست و کجاست؟

به واقع اینترنت اشیاء یا همان IOT چیست؟ و کجاست؟ آیا ما آن را به راحتی میبینیم؟ چه درکی از مزیت های آن داریم؟ اصلا آیا اینترنت اشیاء برای ما مزیتی دارد؟ آیا دنیای جدید ارتباطات را دگرگون می کند؟ اطلاعات در همه جا هست، در خانه، محل کار، خیابان و عملا در تمام جنبه های زندگی روزمره. سئوالات مطرح شده در خصوص اینترنت اشیاء یا همان اصطلاح IOT است. 

ادامه مطلب
99. 10. 10
بازدید: 31

شتاب فناوری RFID با هوشمندسازی مدیریت پارکینگ ها

شتاب فناوری RFID با هوشمندسازی مدیریت پارکینگ ها

یافتن یک فضای پارکینگ خالی در طی ساعات شلوغی، یک مسئله رایج در بسیاری از شهرها است. برآورد می شود که 30 درصد ازدحام ترافیک روزانه در مناطق مرکز شهری، ناشی از جست و جوی فضای پارک برای خودروها بوده و اینکه راننده به طور متوسط 8 دقیقه را صرف یافتن فضای پارک می کند. حال راهکار چیست؟

ادامه مطلب
99. 10. 10
بازدید: 30

 ارتباطات مبتنی بر اعتماد برای اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT)

ارتباطات مبتنی بر اعتماد برای اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT)

به‌تازگی تعداد بسیاری از موارد منتشر شده جالب در حوزه اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT)، (مانند کنترل تجهیزات صنعتی، مدیریت مالکیت صنعتی، تولید هوشمند، کارخانه هوشمند) توجه روزافزون جامعه آکادمیک و صنعت را به خود جلب کرده است. IIoT، تکنولوژی است که به ‌وسیله آن هر چیزی در صنعت، با یکدیگر ارتباط و تعامل برقرار می‌کند.

ادامه مطلب