02. 02. 25
بازدید: 32

آشنایی با آنتن در RFID به زبان ساده

آنتن‌ها و آشنايي با ويژگي‌هاي و تنوع آن‌ها به‌خصوص در فركانس‌ UHF در RFID نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كنند و عملكرد كلي سيستم را تحت‌تأثير قرار مي‌دهند. طراحي، شكل و اندازه، فاصله‌ خواندن،‌ اطمينان خواندن،‌ تعداد خواندن‌هاي همزمان، فاصله‌ نوشتن و سرعت خواندن، همه مواردی بوده که در رابطه با يك آنتن،‌ سؤال‌برانگيز است.

ادامه مطلب
01. 09. 06
بازدید: 68

جهان در تسخیر IoT ...جهان در تسخیر IoT ...

 آیا اینترنت اشیا زندگی بشر را متحول می‌کند؟ به‌طور کلی اینترنت اشیا (IoT)، به بسیاری از اشیا مانند وسایل محیط پیرامون ‌که به شبکه اینترنت متصل شده و بتواند توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شود، اشاره دارد. به گزارش ایسنا، اینترنت اشیا مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات به‌شمار می‌آید؛در ادامه خواهیم خواند:

ادامه مطلب
01. 03. 24
بازدید: 132

 

ردیابی افراد

ردیابی افراد

ردیابی افراد در حوزه‌ کار و صنعت، اجتماعی و سلامت و حتی امنیت، سیاست و اقتصادی سبب افزایش کارایی، قدرت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی بهتر برای آینده و جلوگیری از فسادهای اداری و مالی در شرکت‌های خصوصی و مراکز دولتی می‌شود. به‌کارگیری هر تکنولوژی برای رفع نیاز جمعی اتفاق می‌افتد، بنابراین نخست به کاربردهای تکنولوژی ردیابی افراد می‌پردازیم.

ادامه مطلب
01. 01. 16
بازدید: 141

 

اینترنت اشیا: امنیت و حریم خصوصی در یک جهان متصل

اینترنت اشیا فرایندهای جدید، معماری ارتباطی، فناوری‌های هوشمند و استراتژی‌های مدیریت برای ادغام یکپارچه تعداد زیادی از اشیای هوشمند با اینترنت را می‌پذیرد. اینترنت اشیا پلت‌فورمی را برای جمع‌آوری و پردازش داده‌ها از طریق شبکه حسگر بی‌سیم فراهم می‌کند.در واقع اینترنت اشیا می‌تواند به‌طور مشترک .... (در ادامه مطلب خواهیم خواند...) 

ادامه مطلب
00. 12. 17
بازدید: 158

 

هوشمندسازی بیمارستان با RFID

مدیریت هوشمند بیمارستان با RFID، ردیابی بیماران، پزشکان و تجهیزات گران‌قیمت در بیمارستان را تسهیل می‌کند. برچسب‌های‌ RFID به عنوان دستبند بیماران، کارت شناسایی کارکنان بیمارستان و بر تجهیزات و دارایی‌های بیمارستان نصب شده و از این طریق امکان شناسایی و ردیابی موقعیت آن‌ها در هر زمان فراهم می‌شود.

ادامه مطلب
00. 11. 18
بازدید: 118

 

با RoboFly (روبوفلای) آشنا شوید!

یکی از مشکلات موجود در طراحی پهپادهای بسیار کوچک، تأمین انرژی مصرفی آن‌ها است. هر چقدر ابعاد پهپاد کوچک‌تر شود، وزن آن نیز کمتر خواهد شد و هر چقدر وزن پهپاد کمتر شود،‌ بال‌های کوچک آن نمی‌تواند هر منبع تغذیه با هر وزنی را با خود به پرواز درآورد. یکی از مشکلات جدی در طراحی پهپادهای بسیار کوچک موسوم به حشره رباتیک استفاده از منبع تغذیه بسیار سبک است.

ادامه مطلب
00. 07. 20
بازدید: 224

 

کاربردهای بلاک‌چین

بلاک‌چین پایگاه داده‌ای است که دو خاصیت مهم دارد؛ نخست اینکه داده‌ای که وارد بلاک‌چین شده است به هیچ وجه امکان تغییر و پاک شدن آن وجود ندارد. دوم اینکه هیچ شخص یا سازمانی نمی‌تواند بلاک‌چین را در اختیار خود داشته باشد، بلکه چند صد هزار کاربر این دسترسی را دارند. هر اطلاعاتی که بخواهد وارد بلاک‌چین شود، پخش می‌شود.

ادامه مطلب
00. 06. 22
بازدید: 334

 

اینترنت نانو اشیا چیست و چه کاربردی دارد؟

اینترنت نانو اشیا، اینترنت اشیا را به سطح جدیدی از اشیای با اندازه‌های کوچک‌تر وارد می‌کند. سایوما شارما (Saumya Sharma) عضو IEEE (مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک) توضیح می‌دهد که استفاده و مزایای اینترنت اشیا در کوچک‌ترین فضاها است. اینترنت نانو اشیا تفاوت زیادی با اینترنت اشیا ندارد، فقط دستگاه‌های درون آن به یکدیگر متصل می‌شوند.

ادامه مطلب
00. 05. 12
بازدید: 284

اینترنت اشیا در خدمت هوشمند سازی ساختمان

System ) , BMS  ، سیستم مدیریتی ساختمان  با تکیه بر اینترنت اشیا به یکی از گریز ناپذیر ترین شاخه های علمی ، تحقیقاتی و اجرایی در ساختمان تبدیل گردیده است. خانه‌های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند. اینترنت و کنترل ساختمان از راه دور توسط سیستمهای ارتباطی متداول در دنیا است.

ادامه مطلب
00. 03. 22
بازدید: 312

مبانی فناوری RFID

فناوری های بسیاری برای تشخیص هویت از طریق فرکانس رادیویی وجود دارد. این مقاله تفاوت بین شناسه‌های فعال (Active Tags)، شناسه‌های غیرفعال (Passive Tags) و تفاوت بین سیستم‌های فرکانس پایین (LF)، بالا(HF)  و بسیار بالا(UHF)  را مورد بررسی قرار می‌دهد. تکنولوژی تشخیص هویت از طریق فرکانس رادیویی موج بعدی در تکامل رشد دیجیتالی شدن است.

ادامه مطلب